Idén hatodik alkalommal valósította meg az Ovizsaru vetélkedőt a Pesterzsébet Közbiztonságáért Közalapítvány, a Budapesti Rendőr-főkapitányság XX. és XXIII. Kerületi Rendőrkapitánysága, valamint Budapest Főváros XX. kerület Pesterzsébet Önkormányzata.
A programon az Egyesített Óvoda 13 tagóvodáját és a Baross Német Nemzetiségi Óvodát egy-egy csapat képviselte. A gyerekek nagy izgalommal érkeztek a verseny helyszínére. A rendezvény célja a közlekedési szabályok és a bűn- és balesetmegelőzési előírások játékos megismertetése volt.

A programzáró rendezvényére 2026. május 21-én délelőtt került sor a Csili Művelődési Központban.

Havasi Zoltán alpolgármester köszöntötte a megjelent gyermekeket és az őket kísérő óvodapedagógusokat, majd Suskovics Zoltán rendőr alezredes, a BRFK XX. és XXIII. Kerületi Rendőrkapitányság osztályvezetője nyitotta meg a rendezvényt.

A Pesterzsébeti Egyesített Óvoda Kékcinke Tagóvoda Százszorszép csoportjának produkciója után a 14 óvodából érkezett 10-10 fős csapatok különböző állomásokon kezdték meg a vetélkedőt.

A vetélkedő során a gyerekeknek:

 – közlekedési táblákat kellett kirakniuk, felismerniük

 – a biztonságos kerékpáros felszerelést egy igazi kerékpáron tanulmányozhatták

 – elsősegélynyújtási ismeretekben részesülhettek

 – A Mákvirág Tagóvodából Kocsisné Farkas Éva Réka és Tóth-Paczier Anikó Ilona bábjátéka által megismerkedhettek a gyerekek az Epipen injekcióval

 – rendőrautós tetoválást kaptak

 – labdás ügyességi játékon vehettek részt

 – kerékpárral és gokarttal végig mehettek egy akadálypályán, ahol a rendőrök elmagyarázták a biztonságos közlekedés fontosságát.

A résztvevő gyerekek izgatottan várták a vetélkedő zárásaként a rendőrkutyák bemutatóját. A program jó hangulatban telt egész délelőtt. A gyerekek játék közben sok új ismeretet szereztek.

A verseny végén minden résztvevő ajándékot kapott, aminek a gyerekek nagyon örültek.
A rendezvény évek óta nagy sikerrel zajlik, a résztvevők idén is sok élménnyel gazdagodtak a nap folyamán.

A rendezvény lebonyolításában a HSZI Család- és Gyermekjóléti Központ munkatársai, a BGSZC Pesterzsébeti Technikum 9/e osztályos tanulói, valamint a rendőrség és a mentőszolgálat munkatársai segédkeztek, akik önkéntes munkájukkal járultak hozzá a délelőtt gördülékeny megvalósításához.