Idén hatodik alkalommal valósította meg az Ovizsaru vetélkedőt a Pesterzsébet Közbiztonságáért Közalapítvány, a Budapesti Rendőr-főkapitányság XX. és XXIII. Kerületi Rendőrkapitánysága, valamint Budapest Főváros XX. kerület Pesterzsébet Önkormányzata.
A programon az Egyesített Óvoda 13 tagóvodáját és a Baross Német Nemzetiségi Óvodát egy-egy csapat képviselte. A gyerekek nagy izgalommal érkeztek a verseny helyszínére. A rendezvény célja a közlekedési szabályok és a bűn- és balesetmegelőzési előírások játékos megismertetése volt.
A programzáró rendezvényére 2026. május 21-én délelőtt került sor a Csili Művelődési Központban.
Havasi Zoltán alpolgármester köszöntötte a megjelent gyermekeket és az őket kísérő óvodapedagógusokat, majd Suskovics Zoltán rendőr alezredes, a BRFK XX. és XXIII. Kerületi Rendőrkapitányság osztályvezetője nyitotta meg a rendezvényt.
A Pesterzsébeti Egyesített Óvoda Kékcinke Tagóvoda Százszorszép csoportjának produkciója után a 14 óvodából érkezett 10-10 fős csapatok különböző állomásokon kezdték meg a vetélkedőt.
A vetélkedő során a gyerekeknek:
– közlekedési táblákat kellett kirakniuk, felismerniük
– a biztonságos kerékpáros felszerelést egy igazi kerékpáron tanulmányozhatták
– elsősegélynyújtási ismeretekben részesülhettek
– A Mákvirág Tagóvodából Kocsisné Farkas Éva Réka és Tóth-Paczier Anikó Ilona bábjátéka által megismerkedhettek a gyerekek az Epipen injekcióval
– rendőrautós tetoválást kaptak
– labdás ügyességi játékon vehettek részt
– kerékpárral és gokarttal végig mehettek egy akadálypályán, ahol a rendőrök elmagyarázták a biztonságos közlekedés fontosságát.
A résztvevő gyerekek izgatottan várták a vetélkedő zárásaként a rendőrkutyák bemutatóját. A program jó hangulatban telt egész délelőtt. A gyerekek játék közben sok új ismeretet szereztek.
A verseny végén minden résztvevő ajándékot kapott, aminek a gyerekek nagyon örültek.
A rendezvény évek óta nagy sikerrel zajlik, a résztvevők idén is sok élménnyel gazdagodtak a nap folyamán.
A rendezvény lebonyolításában a HSZI Család- és Gyermekjóléti Központ munkatársai, a BGSZC Pesterzsébeti Technikum 9/e osztályos tanulói, valamint a rendőrség és a mentőszolgálat munkatársai segédkeztek, akik önkéntes munkájukkal járultak hozzá a délelőtt gördülékeny megvalósításához.



