Még zord, borongós tél volt, mikor a PEÓ 20 igazgatóasszonyának Bélteczkyné Szende Hildának izgalmas, innovatív kezdeményezését ismerhettük meg. Lelkesen mesélte, hogy kerületünk bekapcsolódott Semmelweis hallgatók hospitálásába. 
Néhány hét múlva pedig megérkeztek hatan, a lányok, ést volt két fiatalember is. A gyors csoporthoz rendelés után folytatódtak a mindennapok. És ezek a fiatalok mindenben segítettek. Játszottak, rajzoltak, kísértek, szurkoltak, cipeltek, rámoltak, díszítettek, szerkesztettek, a fiúk fociztak, a lányok énekeltek és fejből mesét mondtak, öltöztettek és szerettek mindenkit kicsit és nagyot egyaránt. Utolsó napjukon igazi meglepetést hoztak nekünk; a Piros oroszlán táncát, persze előtte megmozgatták a lurkósokat, azzal a fiatalos lendülettel, amiből nekünk is jutott óvó néniknek.
Az oroszlán bement a gyerekek közé nem kis riadalmat okozva, de micsoda megkönnyebbülés volt a gyerekek szájából: ” Ez nem igazi ,Laura van benne!”- köszönjük nektek fiatalok, visszavárunk benneteket a nyáron.
 
Pintér Noémi
Tagóvoda Igazgató