A Föld napja (április 22.) az óvodai nevelésben a környezettudatosság és a fenntarthatóság egyik legfontosabb mérföldköve. A cél ilyenkor a gyermekek természetszeretetének, környezettudatosságának alakítása, elmélyítése játékos kreatív tevékenységeken keresztül. 

 Évek óta hagyománnyá vált, hogy ezt a napot kertünk, udvarunk rendezésével, szépítésével ünnepeljük.

Egy őszi reggel az óvoda udvarán átballagó süncsalád adta az ötletet, hogyan is tehetnénk még izgalmasabbá zöld óvodai életünket.

Anikó néni „Sün óráján” minden csoportunk megismerkedhetett a kedves kis állatok életmódjával, természetével kapcsolatos fontos dolgokkal. Rendkívül élményszerűen adta át tudását és a foglalkozás végén a süni simogatás, kellő motivációnak bizonyult, hogy a gyerekek testközelből is megtanulják az élőlények védelmét, annak gyakorlati módját.

Az izgalmak most kezdődnek el igazán, vajon sikerül-e az udvarunkon átballagó süncsaládot becsalogatni állandó lakóként a „Sün-lakba”!

Addig is, amíg ez megvalósul, szorgosan gyűjthetjük a gyerekekkel a száraz leveleket, gallyakat, hogy kibéleljük a süntanyát, így segítve az állatok kényelmét. Megtanítjuk, hogy mit tehetünk az itató tálkába és mit nem, hogyan viselkedjünk a közelükben, miért hasznosak a sünök a Föld számára.

Bízunk abban, hogy néhány hónap múlva már kereshetjük a „nyomokat” az udvaron, és láthatjuk, merről érkeztek a lakók a sünházikóba.

Bagány Mária
óvodapedagógus