Földünk, környezetünk megóvása, a környezettudatos szemlélet alakítása óvodánk programjának fontos, és alapvető alappillére. A természet védelmének fontossága az egész nevelési év során jelen van, de különösen kiemelt szerepet kap ezen a jeles napon. Az aktuális téma minden csoportban megjelenik a tevékenységek során, és nagy hangsúlyt fektetünk a közvetlen tapasztalatszerzés útján biztosított tevékenységekre.  Az idei évben is „feldíszítettük”, zöldebbé varázsoltuk óvodakertünket, melybe tagóvodánk szülei, a családok is lelkesen részt vettek. Minden kisgyermek szüleivel közösen ültethette el virágpalántáját, alakított ki veteményes és virágoskertet, fűszerládákat.  Célunk, hogy kisgyermekkorban alakuljon ki a gyermekekben a környezettudatos szemlélet, a természet iránti óvó-védő magatartás, a minket körülvevő élővilág szeretete és tisztelete.

Köszönjük minden kedves szülőnek a közös élményt, segítséget és hozzájárulást ahhoz, hogy óvodakertünket szebbé varázsolhattuk!

Kékcinke tagóvoda gyermekei és dolgozói